Kilka słów o MDK 3

Opublikowano: 2022-09-16 11:43, Numer artykułu: 56888 , Autor: A.Podżerek

Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 istnieje od 1988 roku. Od 2008 roku w Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy. To miejsce przyjazne dzieciom i młodzieży, które chętnie uczestniczą w zajęciach artystycznych, językowych, sportowych. Realizujemy zadania  edukacyjne, wychowawcze, kulturalne, profilaktyczne, opiekuńcze, prozdrowotne, sportowe i rekreacyjne określone w Ustawie o systemie oświaty.  Nasza kadra dba o rozwijanie pasji i umiejętności wychowanków. Członkowie grup i uczestnicy zajęć biorą udział w konkursach miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich zdobywając nagrody i wyróżnienia. Co roku aktualizujemy naszą bazę zajęć dostosowując ją do potrzeb dzieci i młodzieży.

Z naszej oferty korzystają nie tylko dzieci i młodzież SP 62, ale również z Bydgoszczy i okolic. Stanowimy doskonałe uzupełnienie zajeć szkolnych dla dzieci i młodzieży uczącej się w Szkole Podstawowej nr 62 - zajęcia odbywają się po zakończeniu lekcji, co jest dużym ułatwieniem dla Rodziców, którzy nie muszą wozić dzieci w kilka miejsc.

Serdecznie zapraszamy w nowym roku szkolnym 2022/23. Plan zajęć na nowy rok dostępny w zakładce " Plan zajęć"