Turniej szachowy

Opublikowano: 2022-02-01 11:31, Numer artykułu: 49225 , Autor: A.Podżerek
Proponuję Państwa dzieciom rozegranie 4 turniejów szachowych w Turnieju o Puchar Dyrektora ZSiP nr 1
Turniej byłyby rozgrywane począwszy od lutego 2022 do maja 2022 na platformie szachowej w internecie www.chess.com
 I Turniej- 9.02.2022
II Turniej- 16.03.2022
III Turniej- 27.04.2022
IV Turniej- 25.05.2022

Do końcowej klasyfikacji będa sie liczyć 3 najlepsze turnieje, punktowane w następujący sposób: I miejsce- 25 pkt, II miejsce- 22 pkt, III miejsce-21 pkt itd.
Prowadzić będę odrębne klasyfikacje w trzech grupach: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8 i w samym MDK-3.

Pierwszy turniej już w środę 9.02.2022. o godzinie 17.30.
Dzieci rozegrają  5 rund. Grać będą tylko uczniowie ZSiP nr 1 w Bydgoszczy.

Na rozegranie każdej partii uczeń będzie miało 10 minut, więc maksymalnie 1 partia trwać będzie 20 minut.
Po ostatniej zakończonej w danej rundzie partii będzie od razu kolejna runda (partia), więc proszę nie odchodzić od komputera.
Dzieci grają samodzielnie, bez pomocy innych osób.
Gdy sędzia stwierdzi na podstawie oglądu i zapisu partii, że dziecku była udzielana pomoc, np. w postaci podpowiedzi ruchów, zdyskwalifikuje zawodnika do końca trwania GRAND PRIX!

Wszystko będzie działo się automatycznie. Nie trzeba nic robić.

Uczeń będzie na ekranie widział swoją szachownicę, ale po skończeniu może obserwować (przełączać się) na inne partie swoich kolegów i koleżanek, które jeszcze trwają.

Turniej odbędzie się na platformie www.chess.com.
Należy się na tej stronie zarejestrować-ustalić swój login (ale też w opcjach wpisać koniecznie imię i nazwisko), dołączyć na Chess. Com. do naszego klubu "MDK nr 3 Bydgoszcz". Rejestracja jest darmowa!

Kto już jest zarejestrowany w klubie "MDK nr 3 Bydgoszcz" nie musi tego robić ponownie.

Link dołączenia do klubu "MDK nr 3 Bydgoszcz":

Linki do poszczególnych turniejów będą wysyłane tydzień wcześniej (wymogi portalu CHESS.COM)

Nagrody dla najlepszych wręczymy po rozegraniu wszystkich 4 turniejów..

WAŻNE!!!
Nick, imię i nazwisko ucznia oraz klasę należy przesłać w e-mail sędziego:
mariusz.stoppel@gmail.com

Mariusz Stoppel
(nauczyciel szachów w MDK-3)